piątek, 7 marca 2014

Tess Gerritsen "Infekcja"

To kolejna książka Tess Gerritsen, która wpadła w moje ręce. Tym razem nie z Serii Jane Rizzoli & Maura Isles. Niestety w dalszym ciągu poluję na trzecią część "Grzesznik". "Infekcje" udało mi się wypożyczyć w bibliotece. Ogólnie bardzo dobrze mi się ją czytało. Jednak jak dla mnie trochę za dużo w niej było fantastyki. Ten fragment mnie rozbroił:
"To nie było dziecko. Ale to coś żyło, poruszało się, wywijało w agonii płetwami. Nie miało żadnych innych kończyn, tylko te dwa różowe wyrostki, sterczące z guli krwawego mięsa przytwierdzonej do pępowiny. Molly dostrzegła kępki włosów, zmierzwionych i mokrych, wystający ząb, pojedyncze niebieskie oko, nieruchome i pozbawione rzęs. Płetwy gwałtownie zatrzepotały, krwawy kłąb drgnął i zaczął pełznąć, poruszał się niczym ameba pływająca w kałuży krwi."

 

 TESS GERRITSEN

Współczesna pisarka amerykańska, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach, wraz z mężem, także lekarzem. W 1987 opublikowała pierwszą powieść, romans z wątkiem kryminalnym, a potem kolejno osiem książek o podobnej tematyce. Kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Dawca (prawa filmowe zakupił Paramount). Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. Kolejno wyszły in. Nosiciel, Grawitacja (1 mln dolarów za prawa filmowe!), Grzesznik, Sobowtór, Autopsja, Klub Mefista, Ogród kości, Mumia i Dolina umarłych. Najnowsza powieść nosi tytuł The Silent Girl. Przekłady książek Gerritsen publikowane są w 20 językach i regularnie pojawiają się na listach bestselerów w USA i Europie. Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych - "lepszą od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona".

Opis z książki:
  Na ostry dyżur do szpitala Springer w Bostonie zostaje przyjęty staruszek z objawami Alzheimera. Wstępne badanie nie ujawnia żadnych dolegliwości neurologicznych. Podejrzewając udar mózgu, doktor Toby Harper nakazuje wykonanie tomografii komputerowej. W czasie, gdy reanimuje kolejnego pacjenta, jej podopieczny dosłownie rozpływa się w powietrzu. Kilkanaście dni później do szpitala trafia mężczyzna z takimi samymi objawami, jak u nadal nieodnalezionego Harry'ego Skotlina. Obu wcześniej leczył doktor Carl Wallenberg. Pacjent umiera, a Toby, wbrew woli Wallenberga, aranżuje sekcję zwłok. Diagnoza nie pozostawia wątpliwości co do przyczyny śmierci: zarażenie chorobą szalonych krów. Kilka innych tajemniczych zgonów, których wyjaśnieniem zajmuje się Toby, wskazuje coraz wyraźniej, że to nie epidemia, lecz rezultat czyjegoś świadomego działania. Tropy prowadzą do luksusowego domu opieki, w którym Wallenberg i jego współpracy przeprowadzają eksperymenty medyczne na starcach, wszczepiając im hormony... 

Cytaty z książki:

"Nic nie upiększa kobiety bardziej niż uśmiech pociągającego mężczyzny."
"Każda akcja powoduje reakcję, każda reakcja powoduje kolejną akcję." 
"Śmierć jest naszym przystankiem docelowym już w chwili narodzin, pomyślała Toby. Nie wiemy tylko kiedy i o której tam dojedziemy."


!!!   Poszukuję trzeciej części z serii Jane Rizzoli & Maura Isles - "Grzesznik"   !!!
Gdyby ktoś z Was miał do odsprzedania, wymiany na finta.pl, bądź widział gdzieś w promocyjnej cenie to bardzo proszę o informacje!

2 komentarze:

 1. ciekawie prowdzisz blog :)

  Zapraszam Cię serdecznie na mój blog z moim rękodziełem : decoupage, poduszki, ozdoby i dekoracje
  http://lesia-rekodzielo.blogspot.com
  Zapraszam do grona obserwatorów
  już niedługo candy u mnie .
  Pozdrawiam Serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. lubię fantastykę, ale nie znam jeszcze pióra tej pisarki - może kiedyś się skusze :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...