sobota, 10 stycznia 2015

Kwiaty na poddaszu - Virginia C. Andrews

Kolejna seria którą zaczynam czytać :-)
Moje odczucia po przeczytaniu tej książki...hmmm bardzo różne. Najpierw wciągnęła mnie bez reszty, myślałam, że będzie to książka którą pochłonę i będę chciała więcej. A jednak w pewnym momencie zaczęła mnie po prostu nudzić, by pod koniec znów mnie wciągnąć :-)
Historia jest niesamowita, wręcz nieprawdopodobna. Miejscami wzbudza bardzo dużo emocji. Zakazana miłość, cierpienie dzieci, okrucieństwo i wyrachowanie matki i babki.

Kwiaty na poddaszu, Virginia C. Andrews http://www.babelio.com/auteur/Virginia-C-Andrews/7147VIRGINIA C. ANDREWS
(1923-1986)
Amerykańska autorka bestsellerowej sagi o Dallangangerach, w skład której wchodzą: "Kwiaty na poddaszu", "Płatki na wietrze", "A jeśli ciernie...", "Kto wiatr sieje..." i "Ogród cieni".

OPIS Z KSIĄŻKI:

Wciągająca opowieść o rodzinnych tajemnicach i zakazanej miłości.
Szczęśliwą z pozoru rodziną Dollangangerów spotyka tragedia  w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje starszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.

CYTATY Z KSIĄŻKI:

"Na wszystko co wydaje się dziwne, musi być jakieś wytłumaczenie. I nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło."

"Chris, gdy byliśmy tak bardzo głodni, przyniosłeś mi cztery myszy i powiedziałeś, że Pan Bóg daje człowiekowi dodatkowe siły i zdolności w sytuacjach kryzysowych. Wierzę, że tak jest."

"Dzieci mają świetną intuicję; wiedzą kto je kocha, a kto tylko udaje."

"Jak żyć w świecie, w którym ludzie nie przejmują się nikim oprócz siebie - a często nie przejmują się nawet sobą."

"To nie miłość rządzi światem - tylko pieniądze."

"Ludzie nigdy naprawdę nie umierają. Tylko odchodzą w lepsze miejsce, gdzie czekają na ukochane osoby, aby się z nimi połączyć. A potem jeszcze raz wracają na ziemię w ten sam sposób, w jaki po raz pierwszy tu przybyli."

"Kiedyś miała czworo dzieci, które uważała za absolutnie doskonałe. Teraz nie miała żadnego. Kiedyś miała czworo dzieci, które ją kochały i uważały z absolutnie doskonałą - teraz nie miała żadnego, które by tak uważało. Nawet nie chciałaby mieć innych. Miłość do pieniędzy sprawi, że pozostanie na zawsze wierna warunkowi zapisanemu w testamencie ojca."

EKRANIZACJE 

Po przeczytaniu książki zafundowałam sobie seans z "Kwiatami na poddaszu" .


http://1.fwcdn.pl/po/40/76/694076/7594793.3.jpg

3 komentarze:

  1. Przeczytałam wszystkie części i... mnie szokowała ta książka. Skrajne emocje wywoływała, od łez, do niedowierzania .... jednak uważam, że godna polecenia i przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja także ją przeczytalam i wywarła może nie do końca pozytywne wrażenie.Czasami wręcz szokujące, tak że po dalsze części nie odważyłam się sięgnąc, a jest ich jeszcze dwie. W każdym razie na długo zapada w pamięć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Widziałam film. Równie ciekawy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...