wtorek, 4 lutego 2014

Tess Gerritsen "Skalpel"

"Skalpel" - to druga książka Tess Gerritsen z cyklu Jane Rizzoli & Maura Isles.
Muszę przyznać że na początku, gdy zaczęłam czytać tą książkę byłam nieco rozczarowana.  
Dopiero po kilkudziesięciu stronach zaczęła mnie na prawdę wciągać.
Jeśli chodzi o główną bohaterkę Jane Rizzoli to w "Chirurgu" nie przepadałam za nią , wręcz mnie drażniła. W tej części jej postać jest bliżej pokazana, co sprawiło że przekonałam się do niej, a nawet polubiłam. W tej części także poznajemy drugą bohaterkę Mauręę Isles. Jednak jej postać przedstawiona jest tylko, że tak powiem służbowo. Nie wiemy nic o jej życiu prywatnym.
Podsumowując książka świetna, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że lepsza od "Chirurga".
A to on sprawił, że tak bardzo polubiłam twórczość Tess Gerritsen.
Zdecydowanie polecam!TESS GERRITSEN

Współczesna pisarka amerykańska, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach, wraz z mężem, także lekarzem. W 1987 opublikowała pierwszą powieść, romans z wątkiem kryminalnym, a potem kolejno osiem książek o podobnej tematyce. Kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996, gdy ukazał się jej pierwszy thriller medyczny Dawca (prawa filmowe zakupił Paramount). Dzięki odniesionemu sukcesowi mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej. Kolejno wyszły in. Nosiciel, Grawitacja (1 mln dolarów za prawa filmowe!), Grzesznik, Sobowtór, Autopsja, Klub Mefista, Ogród kości, Mumia i Dolina umarłych. Najnowsza powieść nosi tytuł The Silent Girl. Przekłady książek Gerritsen publikowane są w 20 językach i regularnie pojawiają się na listach bestselerów w USA i Europie. Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych - "lepszą od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona".

Opis z książki:
Seria tajemniczych morderstw dokonywanych ze szczególnym okrucieństwem na parach małżeńskich paraliżuje Boston. Okoliczności zbrodni wskazują na seryjnego zabójcę kobiet Warrena Hoyta, nazywanego przez media "Chirurgiem", który odsiaduje wyrok dożywotniego więzienia. Młoda policjantka Jane Rizzoli odpowiedzialna za jego schwytanie podejrzewa, że chodzi o coś więcej niż zwykłe naśladownictwo. Równoległe śledztwo prowadzi agent FBI, Gabriel Dean. Dean niechętnie dzieli się posiadanymi informacjami, choć wydaje się sporo wiedzieć o sprawie. Czy faktycznie tropi tego samego zabójcę? Tymczasem Hoyt ucieka z więzienia, pozostawiając po sobie trzy trupy. Jane sama staje się celem żądnego zemsty psychopaty...

 Cytaty z książki:

"Jedyną różnicą między nami jest to, że nigdy się nie wstydziłem, ani nie byłem przerażony moimi pragnieniami."

"Marzymy o czymś, a potem te marzenia prowadzą nas nie tam, gdzie chcielibyśmy. Do przesyconej zapachem krwi piwnicy w budynku na farmie. Do długich sekund lotu bez spadochronu, rozpaczliwego wiosłowania kończynami w obronie przed nieubłaganą siłą grawitacji. Ale kto ma marzenia, musi się pogodzić z nieprzewidzianymi konsekwencjami."

"Wiesz dlaczego mnie intrygujesz? Bo w to, co robisz, wkładasz całą namiętność, wszystkie uczucia. Czasem wydaje mi się to...niebezpieczne."

!!!   Poszukuję trzeciej części z serii Jane Rizzoli & Maura Isles - "Grzesznik"   !!!
Gdyby ktoś z Was miał do odsprzedania, wymiany na finta.pl, bądź widział gdzieś w promocyjnej cenie to bardzo proszę o informacje!

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...