środa, 12 marca 2014

Rexanne Becnel "Złodziejka mojej córki"

 Niezwykła powieść. Tak wiele emocji we mnie wzbudziła. Porusza bardzo trudne tematy. Niezwykle wciągająca. Polecam.
Książka składa się z trzech części, historii Diane, Bobbie, Lisy. Trzy części i trzy różne punkty widzenia tej samej historii.


REXANNE BECNEL

 Jest cenioną autorką ponad dwudziestu bestselerowych powieści. Mieszka w Nowym Orleanie.


OPIS Z KSIĄŻKI:

Czy można się pogodzić ze śmiercią dziecka?
Diane nie potrafi zapomnieć swojej córki, ani wybaczyć Robercie Fenner, która spowodowała jej śmierć. Sześć lat po wypadku Diane odkrywa, że Roberta ma ponownie trafić do więzienia, zostawiając swoją czteroletnią córkę pod opieką państwa. Diane nie ma wątpliwości: zabójczyni Alyssy jest jej winna dziecko. Nie spodziewa się, że pokocha Lisę jak własną córkę.

Czy można odzyskać dziecko?
Roberta nigdy nie przestała kochać córki ani nie pozbyła się poczucia winy z powodu zaniedbań w roli matki. Po wyjściu z więzienia rozpoczyna poszukiwania Lisy. Zawsze wyobrażała sobie, że jej córka trafiła pod opiekę porządnych ludzi, których szczęścia nie zamierza burzyć. Gdy jednak dowiaduje się, że adopcyjną matką Lisy została kobieta, na której córkę sprowadziła śmierć, zaczyna się obawiać najgorszego. Czyżby Diane szukała zemsty kosztem bezbronnego dziecka?

Poruszająca historia dwóch matek walczących o ocalenie jednego dziecka.
"Publishers Weekly"

CYTATY Z KSIĄŻKI:

"Wydaje mi się, że ciągle jeszcze się kochamy, ale niektóre tragedie są jak góry nie do przejścia."

"W rodzicielstwie chodzi o poświęcenie, a nie o egoizm."

"Dobrym ludziom też przydarzają się złe rzeczy, bo w ten sposób Bóg nas sprawdza: czy będziemy dobrzy, nawet jak jest ciężko.".

"Koniec z nadziejami roztrzaskującymi się na ostrych skałach mojej bezradności."

"Pytanie dnia brzmi: kiedy milczenie staje się kłamstwem? Skoro grzech można popełnić zarówno przez działanie, jak i przez zaniechanie, to czy milczenia nie można uznać za grzech zaniechania, za kłamstwo - bo ma na celu ukrycie prawdy?"

2 komentarze:

  1. Witaj. Zapraszam Cię do mnie na blog i do grona obserwatorów. Jeszcze kilka osób brakuje do 100 i ruszam z przydasiowym candy. Pozdrawiam Serdecznie !

    http://lesia-rekodzielo.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaciekawiła mnie twoja recenzja. ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...